Як обрати світлодіодну стрічку

Світлодіодні стрічки бувають декількох видів залежно від сфери їх застосування та технічних параметрів. Виділяють led-стрічки одноколірні (SMD) та багатобарвні (RGB).
Одноколірні стрічки світять одним кольором, що найбільше зустрічаються - жовтий, червоний, зелений, синій і білі кольори, які діляться виходячи з теплової температури на теплий, нейтральний і холодний. Багатобарвні стрічки – це конструкції з багатокристаловими світлодіодами, і кожен кристал у них сяє конкретним кольором. Кольорова стрічка ідеально підійде для декоративного підсвічування, адже яскравість свічення у неї нижче, а біла стрічка буде ідеальним рішенням як робоче освітлення, наприклад, її можна використовувати для підсвічування будь-якої зони на кухні.

Яскравість стрічки залежить від щільності світлодіодів на стрічці та їхнього розміру. Зрозуміти розмір світлодіода легко маркування. Після вказівки типу стрічки (smd або rgb) спостерігається чотиризначне число, перші дві цифри позначають довжину чипа, другі ширину. Найчастіше використовуються світлодіоди 5730, 2835, 3528 і 5050. Яскравість світіння залежить від світлодіодів: чим більші світлодіоди і чим вища їх щільність, тим воно буде яскравішим.
Світлодіодні стрічки класифікуються і за потужністю, яка залежить від типу світлодіодів та їх густини, а також напруги живлення. Потужність розраховують відповідно до довжини та щільності стрічки. Для підключення світлодіодної стрічки важливо правильно підібрати блок живлення – забезпечить надійну роботу стрічки. Слід використовувати блок живлення з потужністю на 20-30% вище за потужність стрічки. Для багатобарвних стрічок також знадобиться контролер, його потужність може дорівнювати потужності адаптера або трохи вище. Контролер дозволить вам змінювати кольори, насиченість та запускати програми.

Важливим параметром є рівень захисту стрічки, яка позначається як IP. Наступні цифри позначають ступінь захисту від попадання твердих частинок та вологи. Вибір залежить від того, в яких умовах використовуватиметься стрічка. Світлодіодні стрічки зі ступенем захисту IP20 підходять для використання у сухих приміщеннях. У приміщеннях з підвищеною вологістю, а також де є можливість попадання води на стрічку, варто вибрати більш високий рівень захисту. Стрічка прослужить вам довго, якщо не перегріватиметься, тому рекомендується придбати спеціальні алюмінієві профілі, які відводять тепло та захистять стрічку від перегріву.
Якщо ви вирішили встановити підсвічування робочої зони на кухні, то ідеально підійде однобарвна стрічка білого кольору з достатньою яскравістю та захистом від крапель води, для освітлення гаража також можна використовувати яскраву білу стрічку із захистом від вологи та пилу. Для підсвічування зали та спальні добре підійде неяскрава одноколірна або багатобарвна стрічка. А для основного освітлення стелі краще обрати яскраву одноколірну стрічку. У ванній кімнаті можна використовувати тільки стрічку з високим ступенем захисту. Також ви можете використовувати стрічку для підсвічування полиць шаф, дзеркал, арок, сходів, плінтусів, можна встановити підсвічування на барну стійку і навіть меблі. Також ви можете вибрати варіант вуличного освітлення. Підсвічуванням можна прикрасити фасад будинку, садові доріжки, вітрини, басейн та багато іншого.